هنگامی که حرم رضوی رنگ خون گرفت+فیلم و تصاویر

به مناسبت سالروز بمب‌گذاری در حرم امام رضا(ع)؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 30 خرداد, 1397 - 13:00
عقربه‌های ساعت روز دوشنبه ۳۰ خرداد سال ۷۳ به عدد ۱۴:۲۶ نزدیک می‌شود و ناگهان صدای انفجار مهیبی در حرم رضوی می‌پیچد و بوی خون و سوختگی و دود، فضای حرم را پر می‌کند.

سرویس معرفی: عقربه‌های ساعت روز دوشنبه ۳۰ خرداد سال ۷۳ به عدد ۱۴:۲۶ نزدیک می‌شود و ناگهان صدای انفجار مهیبی در حرم رضوی می‌پیچد و بوی خون و سوختگی و دود، فضای حرم را پر می‌کند.

بیست سال پیش در چنین روزی درست روز عاشورای سال 1415 هجری قمری در ساعت 14:26 دقیقه جمعیت عزادار حسینی حرم رضوی شاهد جنایت هولناکی از سوی منافقان کوردل بود.

در حالی که رواق‌ها و صحن‌ها و بست‌های حرم مملو از جمعیت عاشقی است، ذکر یا حسین بر لبان ‌آن‌ها قطع نمی‌شود و صدای نوحه صحن رضوی را عطرآگین کرده است، در این حین انفجاری سهمگین همه جا را به لرزه در می‌‌آورد.

بمب که در قسمت بالای سر مبارک ثامن‌الحجج(ع) منفجر می‌شود و همه چیز را در هم می‌ریزد و زائران را وحشت زده و سراسیمه به اطراف می‌نگرند، شدت انفجار  به حدی است که اعضای بدن تعدادی از زائران همچون سر و دست و پا و انگشت جدا شده و به اطراف محل حتی پشت بام حرم و سقف ضریح مطهر پراکنده می‌شود.

نه تنها سطح حرم و روضه منوره رضوی آغشته می‌شود، بلکه قطعات خرد شده پوست و گوشت زائران به همراه خون، سطح دیوارهای حرم مطهر امام و داخل آن را پوشانده و به خون آغشته می‌شوند و بوی خون و سوختگی و دود، فضای حرم رضوی را پر می‌سازد.

طاقت فرساترین و سوزناکترین صحنه برای خدام رضوی آنجایی است که باید به جمع آوری و پاکسازی حرم مطهر از قطعات ریز ریز شده گوشت، پوست و خون بدن‌های پاره پاره شده زائران بپردازند، به گونه‌ای که باقی مانده بدن‌های زائران در ظهر عاشورای حسینی(ع) در سطح بیشتر رواق‌ها همچون رواق دارالحفاظ، دارالسعادة و نیز گنبد الله وردیخان، گنبد حاتم خانی و... بخش وسیعی از دیوارها را پوشانیده است، این کار سخت و جگرسوز در همان شب و با زحمت بسیار انجام گرفت و صبح روز بعد حرم فرزند موسی بن جعفر(ع) آماده زیارت و طواف عاشقان دلسوخته و عزادار شد.

به مناسبت سالروز هتک حرمت به ساحت امام علی ‌بن موسی‌‌الرضا(ع)، فیلمی از این حادثه هولناک در ادامه می‌آید که حاوی صحنه‌های دلخراشی است.

برای تماشای فیلم بمب‌گذاری حرم رضوی از لینک زیر اقدام کنید:


13920330000211.flv | دانلود فیلم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.