مساجد استان تهران میزبان مردم در لحظه تحویل سال هستند

تمام مساجد محوری سطح استان تهران میزبان مراسم لحظه تحویل سال خواهند بود؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 28 اسفند, 1396 - 09:30
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: تمام مساجد محوری سطح استان تهران میزبان مراسم لحظه تحویل سال خواهند بود.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: تمام مساجد محوری سطح استان تهران میزبان مراسم لحظه تحویل سال خواهند بود.

به گزارش حلقه وصل: حجت الاسلام مجتبی صداقت، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد درباره برنامه‌های ویژه مساجد سطح استان تهران در لحظه «تحویل سال» اظهار داشت: در طول سالیان گذشته سنت حسنه‌ای شکل گرفته است که مردم در لحظه تحویل سال در مساجد و بُقاع متبرکه حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در تاریخ ۲۹ اسفند، لحظه تحویل سال از نظر زمانی فاصله چندانی با نماز مغرب و عشا ندارد و همین اتفاق؛ فرصت خوبی را فراهم آورده تا مردم بتوانند در لحظات ابتدایی سال نو در مساجد حضور پیدا کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد به تقارن شب شهادت امام هادی(ع) و لحظه تحویل سال نیز اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم در شب شهادت امام علی النقی(ع) حرمت این امام بزرگوار به نحو احسن حفظ شود.

وی با تشریح برنامه‌های ویژه لحظه تحویل سال عنوان در مساجد تهران عنوان داشت: یک بسته برنامه‌ای از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی به تمام مساجد سطح استان تهران ارسال خواهد شد تا بر اساس آن فعالیت‌های مرتبط با لحظه سال نو و همچنین ایام سال نوروز در مساجد استان شکل بگیرد.

قرائت زیارت جامعه کبیره در مساجد

وی قرائت زیارت «جامعه کبیره» در شب تحویل سال را از مهمترین برنامه‌های مساجد معرفی کرد و گفت: مساجد استان تهران در شب سال نو برنامه قرائت زیارت جامعه کبیره را که مأثور از امام هادی(ع) است به عنوان مهمترین برنامه خود مدنظر قرار خواهند داد.

حجت الاسلام صداقت اضافه کرد: دلیل انتخاب برنامه قرائت زیارت جامعه کبیره این است که بتوانیم با تأسی از امام هادی و ائمه اطهار(ع) سالی خوبی را آغاز کنیم.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: توجه به کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها، عموم مردم و... جزو برنامه‌هایی است که در ایام نوروز در مساجد استان تهران اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه میزان مساجد توانسته‌اند مردم را در در ایامی شبیه سال نو جذب کنند، بیان داشت: قطعا هنوز کارهای زیادی را باید انجام دهیم تا به نقطه مطلوب برسیم، اما اعتقاد ما بر این است که دعای تحویل سال که به رسیدن به احسن‌ترین حال تاکید دارد، باید در احسن‌ترین مکان‌ها و زمان‌ها رخ بدهد. به این معنا که اگر رابطه زمانی و مکانی خوب برای دعا می‌تواند اتفاقات خوبی را برای مردم رقم بزند.

حجت الاسلام صداقت گفت: پیشنهاد مرکز رسیدگی به امور مساجد به مردم این است که اگر در شهر تهران می‌مانند، در لحظه تحویل سال به مساجد مراجعه کنند و سال جدید را در مکان مقدسی همچون مسجد آغاز کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در پایان و در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مساجد سطح استان تهران آماده برگزاری مراسم تحویل سال هستند اظهار داشت: تمام مساجد محوری سطح استان تهران آماده برگزاری مراسم لحظه تحویل سال هستند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.