آموزش ورود نیروهای فرهنگی در مسائل و آسیب های اجتماعی در قالب طرح «شهید جنگجو»

فردا افتتاحیه ی دوره در تبریز برگزار می شود؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 26 دى, 1396 - 10:00
افتتاحیه دوره آموزشی «شهید جنگجو» ویژه مربیان و فعالان فرهنگی استان آذربایجان شرقی فردا 27 دیماه در فرهنگسرای بزرگ الغدیر تبریز همراه با نمایش فیلم «اشنوگل» برگزار می گردد.

احمدظروفی معاون ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان آذربایجان شرقی به حلقه وصل گفت: دوره آموزشی «شهید جنگجو» با هدف ورود نیروهای فرهنگی و مذهبی به مسائل و آسیب های اجتماعی ویژه مربیان و فعالان فرهنگی استان برگزار می گردد.

وی بیان داشت: این دوره طی سه مرحله با شرکت 55 نفر از فعالان فرهنگی استان برگزار و فردا صبح آئین افتتاحیه این دوره با حضور حجت الاسلام مجتبی نظری و حجت الاسلام دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان برگزار می گردد.

ظروفی تصریح کرد: در دوره نخست که از فردا 27 دیماه آغاز و تا جمعه 29 ادامه می یابد آموزش نظری برنامه ریزی فرهنگی با محوریت آسیب های اجتماعی و تحلیل وضعیت صورت می گیرد.

این فعال فرهنگی ادامه داد: دوره به صورت گروهی برگزار و از هر مجموعه فرهنگی استان سه نفر حضور یافته اند که پس از اتمام دوره کار را در مجموعه ی خود انجام می دهند و یا سه نفری کاری را آغاز خواهند کرد با محوریت مباحث مطرح شده و اهداف دوره.

مسئول برگزاری دوره شهید جنگجو در تبریز افزود: مرحله دوم نیز 11 الی 13 بهمن ماه برگزار و شرکت کنندگان با ساختار مجموعه فرهنگی، مهارت های مدیر و تیم برنامه ریزی آشنا می شوند و مرحله سوم نیز اوایل اسفندماه برگزار می شود که در یک همایش ایده های خود را ارائه می دهند و آن ایده ها در کتابی به ثبت می رسد و در نهایت ایده های برتر تا مرحله اجرایی شدن مورد همراهی قرار می گیرند.

ظروفی خاطر نشان کرد: مهلت ثبت نام در دوره به اتمام رسیده اما کارگاه هایی در حاشیه دوره برگزار می گردد که علاقه مندان امکان ثبت نام و حضور در این کارگاه ها را دارند و اطلاع رسانی عمومی صورت می گیرد.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: همچنین در این دوره تلاش خواهیم کرد افراد را با مجموعه های موفق و شاخص استانی و در صورت امکان خارج از استان که در این حوزه فعالیت می کنند آشنا نماییم.

وی اظهار داشت: ایده هایی را نیز که پیوست اقتصادی دارند با پیوستن به استارتاپ اقتصاد فرهنگ تلاش می کنیم بودجه ای را برای آنها تأمین نماییم.

ظروفی افزود: در مراسم افتتاحیه فردا که در فرهنگسرای الغدیر از ساعت 10 صبح برگزار می شود حجت الاسلام شعبانی دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان نیز حضور خواهند یافت و در خصوص این دوره مسائلی را مطرح می کنند و بعد از تشکیل کلاس ها افراد جهت تماشای فیلم اشنوگل به سینما قدس تبریز خواهند رفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.