خدمت‌رسانی 16 گروه جهادی قزوین در کرمانشاه/ انجام بیش از 2 هزار ویزیت رایگان

مسئول بسیج سازندگی استان خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 23 دى, 1396 - 15:00
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از اعزام 16 گروه جهادی به مناطق زلزله زده در کرمانشاه و انجام بیش از 2 هزار ویزیت رایگان خبر داد و گفت: در طول این مدت بیش از 230 نفر در این مناطق خدمت رسانی کرده اند.

به گزارش حلقه وصل، حمیدرضا اله بداشتی مسئول بسیج سازندگی استان قزوین اظهار کرد: از روز نخست زلزله در کرمانشاه گروه‌های جهادی در استان قزوین آماده خدمات رسانی به مردم آسیب دیده بودند و از همان روزهای آغازین گروه‌های امدادرسان و پزشکی به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

وی بیان داشت: با تعیین دو روستای قره بلاغ اعظم و بابا اسکندر به عنوان روستای معین استان قزوین در خدمات رسانی محوریت حضور گروه‌ها به این دو روستا تغییر کرد تا شاهد خدمات رسانی بهتر به مردم آسیب دیده قره بلاغ و بابااسکندر باشیم.

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین ادامه داد: در طی این مدت نواحی البرز، تاکستان و همچنین امام سجاد(ع) هر کدام 3 گروه جهادی و نواحی آبیک و بویین‌زهرا نیز 2 گروه جهادی را راهی مناطق زلزله زده کردند.

وی اذعان کرد: ناحیه امام حسن مجتبی(ع) در قزوین نیز یک گروه جهادی را راهی مناطق آسیب دیده کرد.

ساخت کانکس توسط گروه‌های جهادی قزوین
این مسئول با تاکید بر اینکه هر گروه جهادی به طور میانگین 9 روز در مناطق زلزله زده حضور داشته است، بیان کرد: در طی این مدت بیش از 230 نفر در قالب گروه‌های جهادی نواحی به این مناطق اعزام شده و سعی کردند تا با کار جهادی، بخشی از آسیب‌های وارده به این مناطق را کم کنند.

وی افزود: انجام آواربرداری، خارج کردن لوازم زندگی مردم زلزله زده از زیرآوار، امدادرسانی، توزیع کالاهای ضروری در بین مردم و همچنین کمک به ساخت کانکس‌ها برای اسکان موقت از ابتدا تا انتها توسط این گروه‌های جهادی انجام شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین اضافه کرد: بسیج دانشجویی نیز از ابتدا تا به امروز 2 گروه جهادی با ظرفیت 20 نفر را به مناطق آسیب دیده اعزام کرده است.

وی تصریح کرد: انجام بیش از 2 هزار ویزیت رایگان، توزیع دارو به صورت رایگان و ایجاد درمانگاه سیار از مهم‌ترین اقدامات گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در مناطق زلزله زده بوده است.

اله بداشتی از حضور اکیپ‌هایی از بسیج طلاب، جامعه پزشکی، حقوقدانان و هنرمندان نیز در این مناطق خبر داد و یادآور شد: تمام اقشار بسیجی تلاش کردند تا در حد توان خود بتوانند با ارائه خدمات، گوشه‌ای از آلام مردم آسیب دیده را کم کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.