ارسال 600 اثر به جشنواره ملی حضرت زینب(س) در زنجان

در قالب شعر، داستان، دلنوشته(فارسی و ترکی)، نقاشی و خط؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 23 دى, 1396 - 11:45
جشنواره «شکوه شکیبایی» برای چهارمین سال متوالی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیرة ائمه معصومین به ویژه پیام‌آور عاشورا حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)، گرامی‌داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی هنری در زمینة سیره، شخصیت و معارف حضرت زینب (سلام الله علیها) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار برگزار و تا کنون 600 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، جشنواره «شکوه شکیبایی» برای چهارمین سال متوالی و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیرة ائمه معصومین به ویژه پیام‌آور عاشورا حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)، گرامی‌داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی هنری در زمینة سیره، شخصیت و معارف حضرت زینب (سلام الله علیها) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار برگزار می شود.

این جشنواره در دو بخش فرهنگی و هنری برگزار می‌شود  بخش فرهنگی در قالب شعر، داستان و دلنوشته(فارسی و ترکی) و بخش هنری نیز در قالب نقاشی‌خط است.

زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه‌ مقاومت و شجاعت؛ حضرت زینب(سلام الله علیها) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعة عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن با محورهای: ابعاد شخصیتی و  رفتاری حضرت زینب (سلام الله علیها)، جنبه های عرفانی حضرت زینب (سلام الله علیها)، نقش و جایگاه اجتماعی حضرت زینب (سلام الله علیها)، نگاه زیباشناختی حضرت زینب (سلام الله علیها)، بصیرت، شجاعت و ظلم‌ستیزی حضرت زینب (سلام الله علیها) و مدیریت جهادی و مسئولیت‌پذیری حضرت زینب (سلام الله علیها) ز موضوعات این جشنواره می باشد.

تاکنون 600 اثر به دبیرخانه این جشنواره  ارسال شده است که همزمان با 2 بهمن در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.

جشنواره شعر و قصه در دو گروه سنی زیر ٣٠ سال و بالای ٣٠ سال در ٦ بخش بوده و طبق فراخوان این جشنواره علاقه‌مندان می‌توانند در بخش‌های شعر کلاسیک فارسی، شعر کلاسیک ترکی، شعر آزاد فارسی، شعر آزاد ترکی، داستان کوتاه فارسی و داستان کوتاه ترکی شرکت کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.