آئین تشییع پیکر شهید «خانلرخانی» در شاهرود برگزار شد

شهیدی که پس از 35 سال به آغوش خانواده بازگشت؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 23 دى, 1396 - 08:45
پیکر مطهر شهید حجت الله خانلرخانی از شهدای هشت سال حماسه و خون پس از 35 سال به آغوش خانواده بازگشت و پنجشنبه 21 دیماه با حضور گسترده مردم شهید پرور شاهرود تشییع شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، شهید خانلرخانی در عملیات رمضان و در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی به فیض عظیم شهادت نایل آمد و تاکنون از شهدای مفقودالجسد محسوب می شده است.

پیکر این شهید گرانقدر صبح پنجشنبه 21 دیماه از معراج شهدای شاهرود و بر روی دستان قشرهای مردم ولایت مدار این شهرستان تشییع شد و برای خاکسپاری به زادگاهش روستای قاسم آباد منتقل شد.

شهید حجت الله خانلرخانی در سال ۱۳۶۰ در عملیات رمضان (پاسگاه زید) مفقودالجسد شد و بعد از ۳۵ سال در جریان  تفحص پیکر شهدا پس از گرفتن خون مادر شهید و تطابق با دی ان ای شهید شناسایی شد.

این شهید مجرد و در حال تحصیل بود که به درجه رفیع شهادت نائل آمد و مادر سالخورده اش سال ها است که چشم انتظار این بود که فرزندش باز گردد و امروز به آرزویش رسید.

در مراسم تشییع این شهید که جمع کثیری از مسوولان، روحانیون و قشرهای مردم حضور داشتند، تشییع کنندگان با سر دادن شعارهای انقلابی، یاد و خاطره شهیدان گرانقدر دوران دفاع مقدس را گرامی داشتند.

شهرستان شاهرود در دوران پر افتخار دفاع مقدس بیش از یک هزار و  100 شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.