کاری نکنیم که جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی شعله‌ور شود

ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 8 آذر, 1396 - 14:45
ايام فاطميه است، عزاداری حضرت زهرا(س) باشکوه برقرار بشود. اين هيچ لطمه‌ای به وحدت نمی‌زند، اما ادبيات و نحوه مواجهه ما بايد مثل علامه امينی باشد و از آن زاويه بحث بکنيم. ما کاری نکنيم که جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی را که دشمن دنبال می‌کند، شعله‌ور بکنيم.

سید محمد مهدی میرباقری: ما بايد مواظب جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی که دشمنان ايجاد می‌کنند، باشيم و به آن دامن نزنيم. مواجهه ما با مسئله جريان سقيفه، برخورد علامه اميني(ره) باشد. برخورد ایشان برخوردی است که مناقشه‌بردار نيست. بعضی به ایشان اعتراض می‌کردند که وحدت اسلامی را به هم زده. خُب، خيلی بزرگان از ايشان دفاع کردند. يک مقاله‌ای مرحوم شهيد مطهری(ره) دارند «الغدير و وحدت اسلامی». آن مقاله را ببينيد. آنجا تأکيد می‌کنند که اين نوع بحث، مبدأ وحدت جامعه اسلامی است. بالاخره يک مباحث جدی‌ای وجود دارد اين مباحث بايد طرح بشود؛ طرح نشدنش آتش زيرخاکستر می‌شود؛ ولی به‌گونه‌ای طرح بکنيم مثل علامه امينی، که حق، روشن و شفاف بشود. [یا وقتی] ايام فاطميه است، عزاداری حضرت زهرا(س) باشکوه برقرار بشود. اين هيچ لطمه‌ای به وحدت نمی‌زند، اما ادبيات و نحوه مواجهه ما بايد مثل علامه امينی باشد و از آن زاويه بحث بکنيم. ما کاری نکنيم که جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی را که دشمن دنبال می‌کند، شعله‌ور بکنيم.

عظمت کاری که هيئات انجام می‌دهند _که واقعاً عظيم است _ می‌طلبد که يک سرمايه‌گذاری بيشتری روی آن بشود. شما سروران و عزيزانی که اهل اين وادی هستيد، الحمدالله توانا هستيد؛ خدا به شما عطا کرده. سعی کنيد که اين توانايی‌ها افزايش پيدا کند. در مقياس اين کار بزرگ، دائماً خودمان را بازسازی بکنيم، هيئات را بازسازی بکنيم و سعی بکنيم که هيئات همراه با دستگاه مرجعيت و به‌خصوص هدايت‌ها و نظارت‌های مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) باشند و به يک کانونی تبدیل شوند برای تحقق گفتمان‌هايی که از جامعه، مطالبه می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.